Priateľ prírody

Vedie: PaedDr. Peter Kostka

EXKURZIA ŽIAKOV Z KRÚŽKOV PRIATEĽ PRÍRODY A GEOCACHING
VO VČELNICI V LIEŠNICI PRI KOKAVE NAD RIMAVICOU

Po mnohých upršaných a mokrých dňoch, keď sa už konečne vonku vyjasnilo, vyjasnil sa aj nám jeden skvelý nápad v našich hlavách, a to, že sme sa dňa 20.5.2014 žiaci a vedúci krúžkov Priateľ prírody a Geocaching vybrali na zaujímavú poobednú exkurziu vlakom do Liešnice. Boli sme sa pozrieť vo Včelnici a aj sa niečo podučiť o živote, histórií, význame a starostlivosti o včely.
Okrem toho, že žiaci mohli byť priamo v prírodnom prostredí, mali sme možnosť dozvedieť sa množstvo informácií a faktov zo života včiel. Zaujímavé boli aj tvorivé dielne, v rámci ktorých si žiaci vyrábali pohľadnice so včelím motívom a sviečky zo včelieho vosku. Najadrenalínovejšou časťou tejto exkurzie bolo priame pozorovanie včiel v bezprostrednej blízkosti úľov v ochranných celotelových oblekoch.
Touto cestou sa chcem poďakovať pánovi Mgr. Dávidovi Turčánimu, PhD. a jeho pani asistentke za veľmi zaujímavé a pútavé popoludnie v ich Včelnici.

PaedDr. Peter Kostka

foto...