Vážení rodičia,

dovoľte mi, aby som Vás privítal na webovej stránke našej školy a oboznámil Vás s našou „Novou“ školou a možnosťami výučby, ktoré ponúka.

Poslaním našej školy je poskytnúť Vám, rodičom, modernú cestu výchovy a vzdelávania k múdrym, dobrým, aktívnym a šťastným deťom. Našou snahou je pripraviť našich žiakov na reálny pracovný i osobný život a aktívne riešenie problémov. Každému žiakovi poskytujeme individuálny prístup a orientujeme sa na osobnosť dieťaťa a to nielen v čase vyučovania, ale aj v popoludňajších hodinách v školskom klube detí, alebo pri záujmovej činnosti.

Naša škola disponuje značným množstvom modernej didaktickej techniky, ktorá spestruje  vyučovanie a uľahčuje deťom proces učenia.  Už od prvého ročníka využívajú žiaci interaktívne tabule s množstvom edukačných programov. Na druhom stupni máme touto technikou vybavené špeciálne učebne na výučbu chémie, fyziky, biológie a cudzích jazykov, ďalšie multimediálne učebne, ktoré sa využívajú na vyučovanie ďalších predmetov.

Značným problémom dnešnej doby je čítanie s porozumením, a preto sme v snahe upevniť u našich žiakov túto kompetenciu vytvorili nový predmet „tvorivé čítanie a písanie“ od tretieho ročníka.  Od piateho ročníka je možnosť umiestniť žiaka do športovej triedy, v ktorej je učebný plán posilnený o hodiny telesnej výchovy. V nasledujúcom roku plánujeme otvoriť športovú triedu už od 1. ročníka.

Deťom sa venujeme aj v popoludňajších hodinách v školskom klube detí, alebo v niektorom z množstva záujmových útvarov. Poskytujeme aj ranný školský klub detí už od 06:15 hod. K dispozícii máme aj modernú knižnicu taktiež vybavenú počítačovými zostavami, ktorá je denne žiakom k dispozícii.

Naši žiaci dosahujú pekné výsledky v súťažiach a predmetových olympiádach. Zapájame sa do projektov a teleprojektov, i internetových súťaží. V zime slúži našim žiakom ľadová plocha za školou.

Vo vzdelávaní nezaostávajú ani naši učitelia, ktorí si neustále doplňujú vzdelanie a rozširujú tak svoje kompetencie, čo ďalej prispieva k skvalitneniu výučby. V rámci svojho vzdelávania boli a sú zapojení aj do celoštátnych vzdelávacích projektov: „Ďalšie vzdelávanie učiteľov základných škôl a stredných škôl v predmete informatika“,“ Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách“ a „Vzdelávanie učiteľov v oblasti cudzích jazykov na ZŠ“.

Aktivity a prezentácie školy na verejnosti:

·           realizujeme návštevy detí z MŠ v našej škole

·         realizujeme na prvom stupni plavecký výcvik, školu v prírode a na druhom stupni  lyžiarsky výcvik

·         naše pravidelné akcie:  Prvácka pasovačka,  „Halloweensky večer“ , akadémia ku Dňu matiek

·         navštevujeme s kultúrnym programom našich najstarších občanov

·         Noc s Andersenom a rozprávkami

Keďže vieme, že lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť J, pozývame Vás do našej „Novej“ školy na návštevu.  Príďte sa pozrieť na vyučovanie, oboznámiť sa s priestormi a možnosťami školy, porozprávať sa o tom, čo Vás zaujíma. Naša škola pre Vás otvorená. Pokiaľ sa chcete vopred aj ohlásiť, môžete tak urobiť na tel. čísle 4111 004, alebo mobilnom čísle 0911972025.

Radi Vás uvítame.

Veď všetko, čo v našej škole robíme, robíme pre Vaše, naše deti.

Mgr. Július Slavkovský