Projekt - Alenka v ríši priateľov

V našej základnej škole sa štvrtáci, ktorí navštevujú etickú výchovu stali od tohto školského roka kamarátmi Alenky, ktorá ich prevedie ríšou svojich priateľov. Hodiny etickej výchovy tak prebehnú netradičnou formou, v učebni s výpočtovou technikou. Tento projekt bol podporený z prostriedkov Nadačného fondu Slovak Telekom pri nadácii Intenda.

Hlavným zámerom projektu je priniesť do škôl moderné spôsoby výučby, ktoré povedú k zvyšovaniu digitálnej gramotnosti žiakov.

Vďaka získanému grantu sme nakúpili výpočtovú techniku, s ktorou žiaci na hodinách etiky pracujú a plnia zadané úlohy. Naučia sa písať v textovom editore, vytvárať prezentácie, kresliť, vytvoriť animáciu, zvuk, využívať internet.

Plnia tak ciele etickej výchovy a zároveň sa zdokonaľujú v práci s počítačom. Žiaci budú na projekte pracovať do decembra tohto roka, kedy predstavia výsledky svojej práce aj svojim rodičom a ďalším spolužiakom.

A to všetko vďaka podpore fondu Slovak Telekom a ďalším, ktorí tiež finančne prispeli k realizácii - Mesto Poltár, ZRPŠ pri ZŠ Slobody, firma ESSPE Poltár.

Foto....