Projekt - Revitalizácia a elektronizácia školských knižníc

Cieľom projektu je skvalitniť knižničné vybavenie knižnice, získať edukačné programy  a vytvoriť komunikačné centrum školy, ktoré bude slúžiť našim žiakom aj pedagógom. Naša doterajšia knižnica už roky nebola obnovovaná a aj jej prostredie našich žiakov príliš nelákalo.  V rámci projektu prejde modernizáciou, dostane nový nábytok, počítače a nové knihy. Zakúpená technika – 3 počítače s pripojením na internet budú slúžiť žiakom nielen na vyučovacích hodinách, ale aj v popoludňajších hodinách.

V rámci tohto projektu sme v týždni od 15. do 19. decembra uskutočnili týždeň hlasného čítania.

Každý deň sa niesol v inom duchu. V pondelok bola témou rozprávka, v utorok dobrodružné čítanie, v stredu fantazijno – hororové, vo štvrtok sa čítali príbehy zo života detí a v piatok bolo čítanie venované vianočnej tematike. Pri čítaní sa striedali pedagógovia a žiaci prvého i druhého stupňa. Po čítaní plnili zaujímavé úlohy a ako úspešní čitatelia aj poslucháči dostali zaslúženú odmenu v podobe občerstvenia.

Srdečná vďaka patrí našim sponzorom, ktorí prispeli na vybavenie knižnice. Sú nimi:

SPN Bratislava

PROMAR Poltár

Za finančný príspevok ďakujeme aj školskej komisii pri MsÚ v Poltári.

Foto....